1 3 2

SK Union Vršovice

Report

V Úžlabině se hrálo bez šancí, přesto Vršovice odváží všechny body

Ani třetí vzájemný zápas v této sezoně neskončil bodovým příspěvkem pro domácí Hrdlořezy. Na umělé trávě Junioru Praha se hosté od počátku zápasu hnali za třemi body. První zlomový moment utkání nastal ve 14. minutě, kdy Vršovice vsítily první branku po standardce z levé strany, radost hostí však zhatil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Bohužel pro domácí se při této situaci zranil brankář Dušan Nečas, kterému tímto přejeme brzké uzdravení, a do brány se tak musel postavit Václav Černý. Poločas se převážně odehrával na polovině Hrdlořez, které ale tlaku soupeře bez větších potíží odolávaly. Ve 44. minutě hosté přetavili územní převahu v druhou, tentokrát už regulérní, branku. Po rohovém kopu přišel nedůraz domácích hráčů v šestnáctce a vršovický Minařík dotlačil míč do sítě – 0:1.

Zatímco první poločas Hrdlořezským nevyšel, do druhého vletěli jako uragán. V prvních deseti minutách byli domácí jasně lepším týmem, tento tlak ovšem kýžené vyrovnání nepřinesl. Hra se postupem času vyrovnala a v 64. minutě přidaly Vršovice druhý gól, když po špatné rozehrávce domácích vystřelil z vápna Švarc, k překvapení všech jeho spíše lob, než střela zapadl přesně do šibenice – 0:2. Zbytek utkání se odehrál ve stylu anglických soutěží, a byla tak k vidění spousta tvrdých soubojů. Před oběma brankami nicméně bylo ticho po pěšině, a kdyby na Junioru měli výsledkovou tabuli, skóre 0:2 by na ní svítilo i po závěrečném hvizdu rozhodčího.

Ačkoliv si ani jeden z týmů nevytvořil žádnou větší příležitost, hosté odváží všechny body. Z obrazu hry je nutné podotknout, že zaslouženě. Na mysli ale v žádném případě neklesáme a příští neděli od 14:30 vyrážíme na steč v sousedních Kyjích, s kterými od podzimu prohráváme 1:0 na sety po výsledku 3:6.