Fotbalové jaro je tu! Spartak čeká těžký úkol

1.A třída je po zimní přestávce zpátky, víkend přinese první soutěžní utkání druhé poloviny sezony. Spartak Hrdlořezy se po 15 odehraných kolech krčí na 11. příčce s jen dvoubodovým náskokem na předposlední Březiněves. Cíl je tedy pro nadcházející zápasy jasný – návrat do klidného středu tabulky, mimo nebezpečné vody sestupu.

Zima se v Hrdlořezech nesla ve znamení poměrně rozsáhlých změn – tou největší je bezpochyby nové hřiště s umělou trávou, které skvěle posloužilo pro zimní přípravu. Druhou velkou změnou je příchod trenéra Jaromíra Vydry, který se od svého příchodu snaží každému hráči vštípit kombinační fotbal. Obměny doznalo i složení samotného týmu, když odešla hned trojice hráčů základní sestavy – Lukáš Hlávka do Plastonu Šluknov, Michal Valašík do Slovanu Kunratice a Vratislav Kohout do Újezdu nad Lesy. Vůbec největší ztrátou však je Andrej David, který si bohužel vážně poranil kotník. Tímto všichni v klubu ještě jednou přejeme brzké uzdravení! Posily jsme získali (prozatím) dvě, a to v podobě Tomáše Vydry z Fotbalové akademie Praha a Tomáše Bitnara ze Slovanu Broumov.

Zimní přípravu považovat za úspěšnou minimálně z hlediska výsledkového nemůžeme, některá přátelská utkání dopadla vskutku hrozivě. Je však třeba podotknout, že zápasová morálka mnohdy vypadala hůře, než ta tréninková, což se do výsledků značně a v některých případech až krutě promítlo.

Spartak Hrdlořezy – Union Vršovice 0:5
Spartak Hrdlořezy – Viktoria Štěrboholy 2:0
Spartak Hrdlořezy – Kazín 1:9
Spartak Hrdlořezy – Slavoj Vyšehrad U19 4:8
Spartak Hrdlořezy – FC Jílové 2:3

Přáteláky jsme hodili za hlavu, je čas se soustředit na soutěž. Už v sobotu budeme mít možnost získat první body! V azylu s umělou trávou V Úžlabině budeme na hřišti Junioru Praha hostit v 15:00 Union Vršovice, s kterým jsme náš první zápas prohráli 1:2. A protože ještě nemáme zákaz diváků na sportovních utkáních jako v Itálii, přijďte nás podpořit a pobavit se naší hrou!